Pohádky v knižní podoběNejtradičnější formou pohádek jsou pohádky vydané v knižní podobě. Dnes už si na pultech českých knihkupectví můžeme vybrat z nepřeberného množství knížek s pohádkami od mnoha českých i zahraničních autorů. Knížky s pohádkami jsou krásným dárkem pro děti např. k Vánocům nebo k narozeninám a i přes silnou konkurenci televizních pořadů a internetu stále – zvláště u nejmenších dětí – zůstávají ve velké oblibě.

ČT24 živě je velice zajímavé.

Pohádky ve filmech

S pohádkami se samozřejmě můžeme setkat i na plátnech kin a to jak v hrané, tak v kreslené podobě. Zatímco hrané pohádky bývají často českého původu, ty kreslené obvykle pocházejí z USA. Pohádky v kinech patří k těm nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším představením a chodí na ně celé rodiny. V poslední době jsou čím dál oblíbenější pohádky ve 3D, které přinášejí ještě větší a silnější zážitek. Poté, co se pohádky odvysílají v kinech se s nimi pak děti i jejich rodiče mohou setkat např. v televizi nebo si je pustit na DVD.

 Pohádky na DVD

Obrovský výběr hraných a hlavně kreslených pohádek je také na DVD nosičích. Dnes, kdy nejlevnější DVD přehrávače stojí jen pár stovek a DVD se běžně prodávají doslova za pár korun jsou pohádky na DVD velmi oblíbené a patří k nejprodávanějším DVD. Na DVD si můžeme koupit všechny možné druhy pohádek, od těch klasických českých, které známe např. z vánočního vysílání až po ty kreslené, ale i takové, které se v televizi nikdy nevysílaly. Díky nízkým cenám a velkému výběru patří pohádky na DVD mezi jednu z nejčastějších forem, jak přinášet pohádky dětem.

Pohádky v televizi

S pohádkami se samozřejmě setkáváme také na televizních obrazovkách. Nejtradičnější dobou, kdy se v televizi pohádky vysílají jsou vánoční svátky, kdy hlavní televizní programy vysílají obrovské množství pohádek, a to jak těch tradičních českých tak i zahraničních. Mezi největší stálice, které se vysílají každý rok, patří Pyšná princezna, Tři oříšky pro popelku, nebo Princezna se zlatou hvězdou. Kromě klasických hraných pohádek jsou u dětí nesmírně oblíbené také kreslené pohádky. Ty se vysílají např. na Barrandově v rámci oblíbeného pásma Animáček nebo na Smíchově v rámci bloku Smíškové. Kromě základních televizních kanálů pak existuje ještě celá řada specializovaných dětských stanic, které vysílají výhradně pohádky a jiné pořady určené pro děti a mládež. Naladit si je můžeme přes kabelovou televizi, IPTV nebo satelit.

Sledujeme filmy online a zdarma.

Pohádky ke stažení na internetu

Další možností, jak se můžeme dostat k pohádkám, je internet. Na internetu je volně ke stažení velké množství pohádek jak pro ty nejmenší, tak pro starší děti. Některé pohádky jsou k dispozici online, takže si je můžeme pustit rovnou, aniž bychom museli čekat na stažení, jiné si můžeme stáhnout do svého počítače a pak si je kdykoliv pustit. Kromě pohádek je na internetu i velké množství různých seriálů a dalších pořadů pro děti a mládež.

Sleduju seriály online naprosto zdarma.

Pohádky online na YouTube

Některé pohádky a dětské pořady si můžeme pustit i na oblíbeném videoserveru YouTube. Stačí jen do vyhledávacího okénka zadat slovo pohádky a vyjede nám velké množství odkazů na české i zahraniční, hrané i kreslené pohádky. Výhodou sledování pohádek na YouTube je to, že nemusíme na nic čekat a můžeme je svým dětem rovnou pustit, navíc si je můžeme pouštět opakovaně. Kromě samotných pohádek si na YouTube můžeme pustit také spoustu krásných písniček, které se proslavily právě díky pohádkám.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!