Omalovánky onlineOmalovánky online, které jsou oblíbené hlavně u menších dětí, najdeme na mnoha internetových stránkách. Vybrat si můžeme z nepřeberného množství omalovánek s různými motivy, které zaujmou všechny děti, jak kluky, tak holky. Další možností jsou pak mobilní aplikace s omalovánkami.

Sledujeme filmy online a zdarma. Evropa 2 je soukromá rozhlasová stanice, první komerční rádio v České republice po roce 1989. Tncz nova vás zahrnuje aktuálním zpravodajstvím z domova i ze světa. Společnost Cinema City nabízí služby té největší kvality. Sleduju seriály online zcela zdarma. ČT24 je zpravodajský televizní kanál.

Omalovánky online k vytisknutí

Některé omalovánky online, které najdeme na internetu, jsou přímo určené k vytištění. Můžeme si je tak nejdříve vytisknout na bílý papír a teprve pak je můžeme dát dětem k vymalování. Velkou výhodou je v tomto případě hlavně to, že takto ušetříme peníze – zatímco v obchodě bychom za stejné nebo podobné omalovánky zaplatili spoustu peněz, při vytisknutí z internetu je máme úplně zdarma. Nehledě na to, že jakmile omalovánku dítě vybarví, můžeme mu ji vytisknout znovu a může si ji vybarvit zase úplně jinak.

Výhody omalovánek online

Omalovánky online mají oproti klasickým omalovánkám, které si můžeme koupit v obchodě, spoustu výhod. Jedním z největších plusů je samozřejmě fakt, že omalovánky online jsou úplně zdarma a neutratíme tak za ně ani korunu. Další výhodou je mnohem širší nabídka těchto omalovánek. Zatímco v obchodech, knihkupectvích nebo novinových stáncích je nabídka omalovánek pro děti poměrně úzká a vybrat si obvykle můžeme jen z malého množství motivů, na internetových stránkách najdeme nesmírně širokou nabídku omalovánek pro mladší i starší děti s různými atraktivními motivy. Mezi další plusy omalovánek online patří také možnost použít tyto omalovánky opakovaně. Zatímco u klasických omalovánek platí, že jakmile jsou jednou vybarvené, už je nemůžeme použít znovu, tak omalovánky online mohou děti vybarvovat opakovaně. Další předností omalovánek online je u menších dětí to, že se díky nim rychleji naučí pracovat s počítačem nebo notebookem a snáze se naučí ovládat klávesnici a myš. A konečně poslední velkou výhodou je možnost jednotlivé obrázky snadno sdílet s ostatními, ať už prostřednictvím e-mailu nebo na sociálních sítích. Děti se tak s vybarvenými obrázky mohou hned pochlubit svým kamarádům. Omalovánky online tedy mají spoustu předností proti těm klasickým a pro mnoho dětí jsou zajímavou alternativou vůči běžným tištěným omalovánkám.

 Nevýhody omalovánek online

Omalovánky online ale na druhou stranu mají i některá negativa. Asi tím hlavním je skutečnost, že omalovánky online prostě nemohou nikdy nahradit klasické tištěné omalovánky a zážitek z nich je úplně jiný než z běžných omalovánek na papíře. Nevýhodou, zvláště u menších dětí je také to, že pak tráví ještě více času u počítače a jsou na něm ještě více závislí. Omalovánky online určitě nemohou úplně nahradit běžné tištěné omalovánky, ale na druhou stranu jsou zajímavou možností hlavně pro nejmenší děti, pro které patří mezi vhodné činnosti, které mohou na počítačích dělat. Zvláště u menších děti jsou pak určitě lepší alternativou než některé hry, jako třeba střílečky a různé akční hry.

Omalovánky online a oblíbené motivy

Které motivy patří u omalovánek online k těm nejoblíbenějším? Protože omalovánky jsou určené hlavně pro menší děti, asi nikoho nepřekvapí, že k nejpopulárnějším patří zejména motivy s různými postavičkami z kreslených seriálů nebo pohádek. Hodně oblíbené jsou také omalovánky online s motivy zvířátek. U děvčat pak vedou omalovánky s motivy jako je Barbie, Hello Kitty, Monster High nebo Littlest Pet Shop.  Spousta internetových stránek nebo mobilních aplikací s omalovánkami online je pak zaměřená na konkrétní témata, takže pokud naše dítě miluje např. dinosaury, můžeme mu stáhnout samostatnou aplikaci, která obsahuje výhradně omalovánky s těmito motivy.

Nejlepší webové stránky

Internetových stránek, jejichž součástí jsou omalovánky online, je velké množství. Podíváme se blíže na některé z nich, které jsou v češtině. Velké množství krásných omalovánek pro děti najdeme na adrese http://www.onlineomalovanky.cz/. Jednotlivé omalovánky online jsou zde rozděleny do celkem 27 kategorií: Anime-manga, Disney, Disney filmy, Disney princezny, Dobrodružství, Domy, města a památky, Doprava, Fantasy, Filmy, Historie, Jména pro chlapce, Jména pro dívky, Kreslené postavičky, Lidé a práce, Náboženství, Příběhy pro děti, Příroda, Pro ty nejmenší, Puzzle, Roční období a slavnosti, Různé, Sport a dobrodružství, Vánoce, Videohry, Vlajky, státní znak a loga, Vzdělávací a Zvířátka. Jednotlivé kategorie se pak ještě dále dělí do dalších podkategorií, které obsahují spoustu omalovánek. Vybrat si zde tedy můžeme ze skutečně široké nabídky s nejrůznějšími motivy. Samotné vybarvování omalovánek je snadné a děti mají k dispozici více než 200 barev. Další česká webová stránka s omalovánkami je na internetu pod odkazem http://www.omalovankyonline.net/. Všechny omalovánky online jsou pro větší přehlednost rozčleněny do šesti hlavních kategorií – Zvířata, Auta a motorky, Lidé, Příroda, Technika a Ostatní. Na pravé straně pak vidíme seznam naposledy vybarvovaných a nejlepších omalovánek. Vybarvování omalovánek je velmi jednoduché a zvládnou ho i nejmenší děti. Spoustu krásných omalovánek obsahují také internetové stránky http://www.omalovanka.com/. Jednotlivé obrázky jsou zde v celkem 24 kategoriích (např. Hello Kitty, Medvídek Pů, Princezny, Tom a Jerry atd.). Kromě omalovánek online je součástí tohoto webu také sudoku pro děti, osmisměrky a hledání rozdílů.

Omalovánky online v aplikacích pro mobilní telefony

Kromě omalovánek online pro stolní počítače a notebooky existuje také spousta aplikací s omalovánkami pro mobilní telefony a tablety. I v tomto případě je velká většina těchto aplikací zdarma, i když vybrat si můžeme i z placených. Nepřeberné množství omalovánek online je k dispozici pro všechny velké operační systémy jako je Android, iOS a Windows Phone. Představíme si blíže některé z těchto omalovánek pro smartphony a tablety.

Omalovánky online pro Android

Nabídka aplikací s omalovánkami je pro nejrozšířenější mobilní operační systém skutečně nesmírně bohatá. Zvolit si můžeme ze stovek různých aplikací s omalovánkami online, ze kterých si vyberou všechny děti, ať už mají rádi jakékoliv motivy. Některé aplikace jsou pouze za poplatek, drtivá většina je ale zcela zdarma.

Omalovánky – aplikace s jednoduchým názvem Omalovánky patří na Google Play k těm nejstahovanějším v této kategorii. Bezplatná aplikace obsahuje více než 150 obrázků, které si děti mohou na svých mobilech nebo tabletech vymalovat. Součástí omalovánek je i několik funkcí – např. funkce Zoom pro malování menších detailů, funkce Zpět, která ruší provedené změny na obrázku, funkce Kapátko atd. Obrázky můžeme také jednoduše sdílet e-mailem.

Omalovánky pro děti – další jednoduchá aplikace s omalovánkami online pro předškolní děti. Její součásti je více než 250 obrázků s oblíbenými dětskými motivy – např. psi, kočky a další zvířata, auta, květiny, princezny, ovoce a spousta dalších motivů. Omalovánky pro děti jsou na Google Play ke stažení zdarma a jednotlivé obrázky si po vymalování můžeme snadno uložit na SD kartu.

Zvířata Omalovánky pro děti – tato aplikace s omalovánkami je v angličtině a obsahuje více než sto zvířátek k vymalování. Obsahuje i funkci Zoom pro barvení detailů a kromě vybarvování samotných obrázků je možné v ní malovat i prsty. Jednotlivé obrázky je pak možné sdílet přes Facebook, Twitter, e-mail nebo jiné služby. I tato aplikace pro Android je k dispozici zadarmo.

Harry Potter Omalovánky – pro všechny děti, které milují příběhy s Harrym Potterem je určená tato bezplatná aplikace s omalovánkami online. Obsahuje spoustu krásných obrázků, na kterých je Harry Potter a ostatní hrdinové jeho příběhů a umožňuje malování ve třech různých režimech. Mezi další funkce patří mj. multitouch zoom nebo možnost uložení obrázku na SD kartu. Aplikace je určená jak pro mobily, tak pro tablety a zcela bez poplatků si ji můžeme stáhnout z obchodu Google Play.

Dinosauři Omalovánky – pro děti, které mají rádi dinosaury je jako stvořená tato aplikace, ve které je více než 90 veselých obrázků s roztomilými dinosaury. Aplikace je v angličtině a obsahuje i funkci zoom nebo sdílení obrázků přes e-mail a sociální sítě. Stejně jako výše zmíněné omalovánky, i tyto jsou ke stažení zdarma.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!