Omalovánky online pro iOSO omalovánky online ale nejsou ochuzeni ani ti, kteří jsou vlastníky zařízení s operačním systémem iOS. I pro něj máme na výběr z velkého množství bezplatných i placených aplikací, které si můžeme stáhnout na své mobilní telefony nebo tablety.

My Coloring Book Free – tato aplikace obsahuje 165 jednoduchých obrázků, které si děti mohou vymalovat. Funguje jak na iPhonech, tak na iPadech a iPodech. Jednotlivé obrázky si děti mohou i uložit do fotogalerie a pak je použít třeba jako tapetu do mobilu. My Coloring Book Free je ke stažení zdarma v obchodě iTunes.

Coloring Book Free – Animals by TheColor.com – protože děti milují zvířátka, k nejoblíbenějším omalovánkám online patří ty, které mají právě tyto motivy. Součástí této bezplatné aplikace je 96 obrázků s motivy zvířátek jako jsou např. psi, kočky, dinosauři, ptáci, hmyz, ryby a spousta dalších. Omalovánky jsou dostupné nejen na iPhonech, ale i na iPadech a iPodech a můžeme si je stáhnout na iTunes bez poplatku.

Fables & Fantasy Coloring Book Free by theColor.com – tyto omalovánky online jsou od stejných autorů jako ty předchozí. V tomto případě je jejich součástí 66 obrázků na motivy pohádek – aplikace tak obsahuje např. obrázky princezen, různých hrdinů z pohádek atd. Jednotlivé omalovánky si děti mohou snadno uložit a pak např. nastavit jako tapetu nebo sdílet se svými kamarády. I tato aplikace je na iTunes ke stažení zcela zdarma.

Draw Something Free – zábavná aplikace, která pobaví jak děti, tak dospělé. Tuto hru můžeme hrát se svými přáteli a kromě bezplatné verze máme na výběr i placenou alternativu. Aplikace je přeložená do třinácti jazyků, ale čeština mezi nimi bohužel chybí. Je optimalizovaná pro iPhone5, ale zahrát si ji můžeme i na iPadech a iPodech.

DrawCast – draw, chat, paint and share art via Facebook / Twitter/ YouTube – zábavná aplikace pro mladší i starší uživatele, která obsahuje spoustu zajímavých funkcí. Mezi její přednosti patří i snadné sdílení obrázků na sociálních sítích. Stáhnout si ji do svých přístrojů můžeme zdarma v internetovém obchodě iTunes.

Sleduju seriály online naprosto zdarma.

Omalovánky online pro Windows Phone

I na třetí největší mobilní platformě najdeme aplikace s omalovánkami online. V internetovém obchodě Windows Phone Store je k dispozici spousta zajímavých aplikací pro děti, mezi kterými jsou především omalovánky s nejrůznějšími motivy. I v tomto případě platí, že většinu aplikací si můžeme stáhnout zdarma.

Coloring Book FREE – bezplatná aplikace pro Windows Phone, která obsahuje několik krásných omalovánek pro nejmenší děti. Obrázky je možné sdílet prostřednictvím e-mailu. Plná placená verze pak obsahuje 24 omalovánek.

Draw Free! – oblíbená aplikace, která umožňuje jednoduché malování pomocí prstů. Draw Free! obsahuje spoustu zajímavých funkcí a speciálních efektů, možnost ukládání obrázků atd. Kromě bezplatné verze, která obsahuje reklamy, si na Windows Phone Store můžeme stáhnout i její placenou alternativu, která je bez reklam a podporuje více jazyků.

Color Me Free – další pěkná aplikace s omalovánkami online, která obsahuje velké množství obrázků s různými motivy pro mladší i starší děti. Bezplatná verze obsahuje reklamy, ale pokud si stáhneme její placenou verzi, budeme mít aplikaci bez reklam.

Color Island (Free) – krásná aplikace pro děti, která obsahuje nejen klasické omalovánky online, ale také obrázky, které se vytvářejí spojením jednotlivých bodů. I v tomto případě máme na výběr mezi bezplatnou a placenou verzí.

Kids Color Fun – nádherná aplikace, která ve srovnání s ostatními vyniká povedeným grafickým zpracováním. Jednotlivé obrázky je možné vybarvovat jak klasickým způsobem, tak vyplňováním barvami nebo kreslením do obrázku. Kids Color Fun je ke stažení v obchodě Windows Phone Store a jeho cena je 21 Kč.

Draw This – zábavná kreslící hra, kterou můžeme hrát se svými kamarády. Hra je ke stažení zdarma a je v anglickém jazyce.Omalovánky online na sociálních sítích

Spoustu odkazů na omalovánky online pro děti najdeme i na sociálních sítích. Stránky s omalovánkami online jsou mimo jiné i na Facebooku – stačí do vyhledávače napsat omalovánky a vyjede nám řada odkazů na facebookové stránky s omalovánkami, které odkazují na specializované weby plné obrázků, které si děti mohou vymalovat. Spoustu omalovánek online, ať už na mobilních aplikacích nebo přímo na internetu můžeme také snadno sdílet přes různé sociální sítě – kromě Facebooku také třeba přes Twitter a další.

Další zajímavé hry a stránky pro nejmenší děti

Omalovánky online jsou určené zejména pro nejmenší děti, které baví i klasické tištěné omalovánky. Pokud už je ale tento typ hry přestane bavit, jaké jsou další alternativy, které jim můžeme na počítači nabídnout? Mezi nejoblíbenější činnosti dětí všeho věku patří hlavně hry. Patří mezi ně samozřejmě i hry na počítači, kterých je obrovské množství a to jak těch placených, které si můžeme koupit v obchodě s PC hrami, tak těch bezplatných online her, které najdeme na různých internetových stránkách. Spousta takových online her je určených hlavně pro menší děti, i když samozřejmě mohou zaujmout i ty starší. Velmi oblíbené jak u mladších, tak u starších dětí jsou pochopitelně také různé pohádky nebo kreslené seriály. Na ty se děti mohou dívat nejen na mnoha dětských televizních kanálech (ČT :D , Disney Channel, Disney Jr., Minimax, Megamax, Nickelodeon, Nick Jr., Jim Jam, Duck TV, Baby TV, Cartoon Network, Boomerang, KinderKanal atd.), ale samozřejmě také na internetu, kde je spousta pohádek k dispozici online a nebo na DVD přehrávačích. Zajímavou alternativou pro menší děti jsou pak některá specializovaná internetová rádia, zaměřená čistě na vysílání pro děti. Patří mezi ně např. pohádkové rádio Pigy.cz, které na internetu najdeme po zadání adresy http://www.pigy.cz/, na níž jsou kromě samotného streamu i omalovánky online, recepty, videa, hry atd. Dalším rádiem určeným speciálně pro děti je pak Rádio Junior, které patří pod Český rozhlas nebo internetové Rádio Pohádka. Pokud jde o internetové stránky zaměřené na děti, tak k těm nejznámějším patří zejména Alík.cz, který spadá pod známý internetový portál iDnes, a je určený především pro děti ve věku od čtyř do třinácti let. Spoustu zajímavostí a aktivit pro děti pak obsahují např. http://www.detskestranky.cz/ nebo http://www.detsky.net/.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!