Nejoblíbenější české pohádkyKteré české pohádky patří k těm nejoblíbenějším? Jsou to především klasické hrané pohádky, které se každý rok o Vánocích vysílají v televizi. Asi tou nejoblíbenější jsou Tři oříšky pro popelku, ve kterých hrála hlavní roli Libuše Šafránková. Tuto pohádku natočil režisér Václav Vorlíček v roce 1973 podle předlohy knihy Boženy Němcové. Další oblíbená česká pohádka se jmenuje S čerty nejsou žerty. Ta byla natočena roku 1984 a jejím režisérem je Hynek Bočan. Z těch novějších patří mezi mimořádně zdařilé pohádky Anděl Páně. Pohádka z roku 2005, kterou natočil režisér Jiří Strach je oblíbená jak u dětí, tak u dospělých a hraje v ní celá řada známých českých herců. Naprostou klasikou, bez které se neobejde vánoční televizní program je pak Pyšná princezna. Tuto tradiční pohádku natočil v roce 1952 Bořivoj Zeman a dnes už patří do zlatého fondu českých pohádek. Mezi další oblíbené české pohádky patří ještě např. Byl jednou jeden král…, Lotrando a Zubejda, Princ a Večernice, Hrátky s čertem nebo Šíleně smutná princezna. Pokud nechceme čekat, až tyto pohádky budou v televizi, můžeme si je koupit na DVD a pustit si je kdykoliv budeme chtít.

Sledujeme filmy online a zdarma. Evropa 2 je soukromá rozhlasová stanice, první komerční rádio v České republice po roce 1989. Tncz nova vás zahrnuje aktuálním zpravodajstvím z domova i ze světa. Společnost Cinema City nabízí služby té největší kvality. Sleduju seriály online zcela zdarma. ČT24 je zpravodajský televizní kanál.

Písničky z pohádek

Nedílnou součástí mnoha pohádek jsou také písničky. Některé z nich nejsou moc známé, ale spousta z nich zlidověla a patří mezi oblíbené písničky jak u dětí, tak u dospělých. Většinu těchto písniček si můžeme kdykoliv přehrát např. na YouTube. Které písničky z pohádek patří k těm nejznámějším a nejpopulárnějším? Hned několik známých písniček je součástí pohádky Princové jsou na draka. V této české pohádce zazněly např. hity jako je Statistika nebo Hlupáku najdu tě. Spousta legendárních songů pak pochází z oblíbeného dětského filmu Ať žijí duchové – např. Hajný je lesa pán, Skřítkové zedníci a několik dalších. Méně známou, ale nádhernou písničkou je Máme tu další dobrý den od Ivety Bartošové. Tato písnička patří do pohádky Co takhle svatba, princi? a hudbu k ní napsal Jiří Zmožek. Z těch novějších pohádek pak určitě stojí za poslech megahit Buchet je spousta, který zazněl v pohádce Kouzla králů. Kromě výše zmíněných písniček existuje ještě mnoho dalších pohádkových hitů, které si můžeme stáhnout nebo pustit online na internetu.

 Televizní kanály v češtině s pohádkami

Nejen pro děti, ale pro všechny, co milují pohádky a kreslené seriály vysílá celá řada specializovaných televizních kanálů. Prvním dětským kanálem, který na našem území začal vysílat byl Cartoon Network, který se v polovině devadesátých let objevil v nabídce kabelové televize. Vysílal však u nás pouze v angličtině a česká verze tohoto kanálu dodnes neexistuje. Historicky prvním dětským kanálem v češtině byl o pár let později SuperMax. Ten vysílal kreslené i hrané seriály pro děti a mládež a ve své době byl nesmírně oblíbený a populární. Dodnes na něj mnoho lidí vzpomíná jako na nejlepší dětský program, co u nás kdy vysílal. Po letech však jeho vysílání skončilo a nahradily ho nové TV kanály. Dnes už si děti mohou vybrat z široké nabídky televizních kanálů v češtině a jednotlivé programy si teď blíže představíme.

Nejznámější a nejsledovanější

Asi nejznámějším a nejsledovanějším dětským televizním kanálem u nás je Disney Channel. Ten u nás před lety nahradil stanici Jetix, která zase nahradila stanici Fox Kids. Disney Channel vysílá kreslené i hrané pohádky pro děti i mládež a ve své nabídce ho má zařazena většina provozovatelů kabelové televize a IPTV. Naladit si jej můžeme i na satelitu. Pro menší děti je pak určený kanál Disney Junior. Na rozdíl od Disney Channelu, který vysílá hodně hraných seriálů, na Disney Junior najdeme převážně kreslené pohádky pro mladší děti. Naladit si jej můžeme např. v IPTV nabídce od O2. Druhou nejznámější televizní stanicí pro děti u nás je Minimax. Ten se zaměřuje hlavně na kreslené pohádky a seriály a na své frekvenci se střídá s kanálem Animax, který,jak už vyplývá z jeho názvu, vysílá anime. Novinkou je pak televizní kanál Megamax, který se zaměřuje na cílovou skupinu chlapců ve věku od 7 do 14 let. Všechny tyto 3 programy si mohou diváci naladit v kabelové televizi, IPTV nebo na satelitu. Dalším oblíbeným programem pro děti je Nickelodeon. Ten vstoupil do České republiky před několika lety a jeho provozovatelem je společnost MTV Networks. Na Nickelodeonu se vysílají hlavně kreslené pohádky a seriály a z těch známějších např. SpongeBob. Kanál je běžně dostupný v kabelových televizích nebo IPTV, ale i u některých provozovatelů placené satelitní televize. Pro mladší děti je určený program Nick Jr. Ten vysílá hlavně pořady pro děti v předškolním věku a je možné si jej naladit u vybraných kabelových televizí. Na předškoláky se zaměřuje také televizní stanice Jim Jam. V jejím programu najdeme oblíbené dětské seriály, jako např. Pingu, Bořek Stavitel, Požárník Sam a mnoho dalších. Jim Jam vysílá 24 hodin denně a je součástí nabídek většiny kabelových, IPTV i satelitních operátorů.

Pro malé děti je určený televizní kanál Baby TV. Ten je určený hlavně pro děti do tří let a naladit si jej můžeme např. v IPTV nabídce od O2. Pro ty úplně nejmenší je i slovenská stanice Duck TV, která vysílá pouze kreslené pořady. Pohádky na Duck TV jsou v HD rozlišení a tento kanál je možné si stáhnout i jako aplikaci do mobilu nebo jej sledovat prostřednictvím služby Topfun Televize, kde stojí pouhých 20 Kč na měsíc. Poslední dětskou televizí, kterou si představíme je nový dětský kanál veřejnoprávní České televize, který má označení ČT :D . Déčko, jak se této stanici říká, zahajuje svoje vysílání 31. srpna 2013 a nabízí atraktivní program pro předškolní i školní děti plný pohádek a dalších pořadů. Na své programové pozici se ČT :D střídá se stanicí ČT Art, která vysílá od 20 do 6 hodin. Déčko je možné naladit ve všech kabelových televizích, přes IPTV a samozřejmě i na satelitu. Vysílá také pozemně v DVB-T, ale na rozdíl od ostatních programů České televize není zařazeno do prvního multiplexu, ale vysílá v rámci Regionální sítě 7, ve které je kromě něj také hudební stanice Retro Music Television. Ze zahraničních kanálů, které vysílají pohádky pro děti, jsou pak u nás dostupné např. programy Cartoon Network nebo Boomerang, které vysílají v anglickém jazyce a zaměřují se na kreslené seriály. V němčině je pak na satelitu volně dostupný Kinderkanal, který byl mimochodem vzorem pro dnešní ČT :D .


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!