KaraokeKaraoke (z japonského kara – prázdný a ōkesutora – orchestr) je forma zábavy, kde amatérský zpěvák zpívá do hudebního základu. Skladby jsou většinou známé populární písně, ze kterých je částečně nebo úplně odstraněn hlas původního interpreta. Slova písně jsou zobrazována na obrazovce či plátně. Bývají často animovaná nebo mění svou barvu v závislosti na právě hrané části. Pomáhají tak zpěvákovi udržet správný rytmus. Jako zdroj karaoke lze použít midi soubory s vepsaným textem. Nevýhodou midi skladeb je nutné kvalitní hardwarové vybavení (zvuková banka), aby skladba slušně zněla. Dále je možné sehnat skladby ve video formátu (avi, mpeg, dvd-video). Pro ně stačí použít běžný přehrávač videa v PC. Nejčastější jsou však DVD, v minulosti Video CD a v anglicky či španělsky mluvících zemích a Asii hlavně CDG (dá se pouštět jako normální CD, ale text je vidět jen na speciálních přehrávačích). V minulosti byly populární laser disky.

České vs. japonské karaoke

Pod pojmem karaoke (nebo karaoke bar) je v ČR poskytována zcela odlišná služba než v Japonsku. V ČR jde o hospody, bary, herny, které poskytují možnost zpívat před celým podnikem (jako v TV pořadech Doremi, Caruso show, aj.). Japonský karaoke bar je dům plný malých, zvukově izolovaných soukromých pokojíků (salonků), kde se mohou hosté „odvázat“ a nikdo kromě jejich přátel je při tom nevidí a neslyší. To je jen jedna z forem v Japonsku a zdaleka ne jediná. Na chodbě může být samoobslužný bar s nápoji zdarma. Tento rozdíl je možná příčinou velmi nízké oblíbenosti tohoto druhu zábavy v ČR. Lidé v ČR ani verzi soukromého karaoke (nájmu salonku) neznají. V Německu, Velké Británii a USA je tato forma zábavy dost oblíbená.

Karaoke texty

Karaoke je specifický druh zábavy, která spočívá v tom, že lidé mají možnost zazpívat si svoje oblíbené písničky, přičemž mají k dispozici pouze hudbu a do ní zpívají samotný text. Většinou se jedná o populární a známé hity, ale nabídka karaoke textů je nesmírně široká a tak se můžeme setkat s mnoha různými hudebními žánry. Aby se amatérským zpěvákům zpívalo lépe, tak se slova písniček objevují na obrazovce, případně se promítají na plátno, takže i v případě že zpěvák zapomene text, uvidí ho na obrazovce. Karaoke texty se navíc zobrazují tak, aby zpěvák přesně věděl v jakém okamžiku má která slova zazpívat a snadno se tak trefil do hudebního základu.

Sleduju seriály online naprosto zdarma.Kde najdeme karaoke texty na internetu?

Internetových stránek, zaměřených na karaoke texty je skutečně hodně a každý si může vybrat podle svých preferencí. Podíváme se blíže na některé z nejzajímavějších webů.

Karaoketexty.cz – velký český internetový server, zaměřený na karaoke texty jak v češtině, tak v cizích jazycích. Najdeme zde širokou nabídku karaoke textů na hudbu různých žánrů, videoklipy, playlisty a spoustu dalších zajímavých informací pro fanoušky karaoke. Součástí stránek jsou také hitparády nejoblíbenějších písniček, soutěže, informace o nejbližších koncertech v Česku i na Slovensku a mnoho dalších zajímavostí.

Karaoke-zabava.cz – rozsáhlý internetový portál, který je zároveň největší českou databází karaoke. Jeho součástí jsou karaoke texty jak českých, tak zahraničních interpretů a zároveň si zde můžeme zakoupit karaoke na DVD, karaoke sady a karaoke příslušenství.

Karasongs.com – zahraniční web, na kterém si můžeme vyhledat karaoke texty od předních zpěváků, zpěvaček a skupin. Jednoduché stránky, v jejichž středu se nachází vyhledávací políčko, do kterého stačí zapsat jméno interpreta a vyjedou nám odkazy na všechna dostupná videa s karaoke texty dle našeho výběru. Najdeme zde ale texty nejen zahraničních, ale i českých zpěváků.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!