Karaoke textyKaraoke je specifický druh zábavy, která spočívá v tom, že lidé mají možnost zazpívat si svoje oblíbené písničky, přičemž mají k dispozici pouze hudbu a do ní zpívají samotný text. Většinou se jedná o populární a známé hity, ale nabídka karaoke textů je nesmírně široká a tak se můžeme setkat s mnoha různými hudebními žánry. Aby se amatérským zpěvákům zpívalo lépe, tak se slova písniček objevují na obrazovce, případně se promítají na plátno, takže i v případě že zpěvák zapomene text, uvidí ho na obrazovce. Karaoke texty se navíc zobrazují tak, aby zpěvák přesně věděl v jakém okamžiku má která slova zazpívat a snadno se tak trefil do hudebního základu.

Sleduju seriály online zcela zdarma. Facebook přihlásit se je jednoduchá záležitost a otázka několika okamžiků.

Kde najdeme karaoke texty na internetu?

Internetových stránek, zaměřených na karaoke texty je skutečně hodně a každý si může vybrat podle svých preferencí. Podíváme se blíže na některé z nejzajímavějších webů.

Karaoketexty.cz – velký český internetový server, zaměřený na karaoke texty jak v češtině, tak v cizích jazycích. Najdeme zde širokou nabídku karaoke textů na hudbu různých žánrů, videoklipy, playlisty a spoustu dalších zajímavých informací pro fanoušky karaoke. Součástí stránek jsou také hitparády nejoblíbenějších písniček, soutěže, informace o nejbližších koncertech v Česku i na Slovensku a mnoho dalších zajímavostí.

Karaoke-zabava.cz – rozsáhlý internetový portál, který je zároveň největší českou databází karaoke. Jeho součástí jsou karaoke texty jak českých, tak zahraničních interpretů a zároveň si zde můžeme zakoupit karaoke na DVD, karaoke sady a karaoke příslušenství.

Karasongs.com – zahraniční web, na kterém si můžeme vyhledat karaoke texty od předních zpěváků, zpěvaček a skupin. Jednoduché stránky, v jejichž středu se nachází vyhledávací políčko, do kterého stačí zapsat jméno interpreta a vyjedou nám odkazy na všechna dostupná videa s karaoke texty dle našeho výběru. Najdeme zde ale texty nejen zahraničních, ale i českých zpěváků.

Karaoke texty na televizních obrazovkách

Pořady, ve kterých se objevují karaoke texty, se často objevují také na televizních obrazovkách. U nás si ještě mnozí diváci pamatují dva pořady, které se v minulosti vysílaly na našich komerčních televizích – prvním takovým pořadem bylo Caruso show, které vysílala televize Prima a později k němu pak ještě přibylo Do Re Mi, které pro změnu vysílala naše nejsledovanější televize Nova. Moderátorem obou pořadů byl známý český herec Pavel Trávníček (v Caruso show ho později vystřídal Otakar Brousek ml., Do Re Mi uváděl Trávníček celou dobu spolu se Sabinou Laurinovou). Karaoke se ale objevuje nejen na českých televizních stanicích, ale velmi populární je i ve světě, kde jsou obdobné pořady velmi oblíbené a vysílají se na mnoha různých kanálech.

 Karaoke texty v pořadu Do Re Mi

Asi nejznámějším televizním pořadem v Česku, ve kterém se objevovaly karaoke texty, bylo Do Re Mi, které se dříve vysílalo pravidelně každý týden na Nově a dnes ho můžeme sledovat v reprízách nebo se na vybraná videa podívat na serveru YouTube. V pořadu Do Re Mi soutěžilo vždy několik amatérských zpěváků, kteří přišli zazpívat písničku, jež si sami vybrali a jejich pěvecký výkon pak hodnotila porota, složená ze známých osobností. Porota byly vždy čtyřčlenná a posledním porotcem byl někdo z publika. I v Do Re Mi se občas objevily velmi kvalitní pěvecké výkony, nicméně velmi častá byla také vystoupení lidí, kteří vůbec zpívat neuměli. Pořad se vysílal od roku 1998 a provázeli jím Pavel Trávníček a Sabina Laurinová.

Karaoke texty v pořadu Caruso show

Caruso show, které se vysílalo v minulosti na Primě, bylo na českých komerčních programech prvním pořadem s karaoke texty (Do Re Mi se objevilo až později). Princip pořadu byl ale v podstatě stejný, opět soutěžili amatérští zpěváci a hodnotila je porota složená z celebrit nebo populárních osobností. Ze začátku pořad moderovali Pavel Trávníček a Radka Kaspar, později je vystřídal Otakar Brousek ml. Poprvé se Caruso show na televizních obrazovkách objevilo v roce 1994.

Karaoke texty na You Tube

Spoustu karaoke textů jak v češtině a angličtině, tak i v mnoha jiných jazycích, najdeme na známém video portálu YouTube. Videí, ve kterých tyto texty jsou, je zde skutečně nepřeberné množství a to včetně českých nebo slovenských hitů. Můžeme si vybrat z velmi pestré nabídky písniček všech možných žánrů a vyzkoušet si tak karaoke texty sami doma nebo s kamarády.

Karaoke texty v aplikacích pro mobilní telefony

Pokud máme chytrý mobilní telefon, můžeme si do něj stáhnout spoustu skvělých aplikací s karaoke texty. Těch je v příslušných internetových obchodech velké množství a k dispozici jsou jak placené, tak bezplatné aplikace. Vybrat si můžeme karaoke texty v různých jazycích, takže máme zároveň možnost si procvičit naši znalost cizích řečí. Jaké konkrétní aplikace s karaoke texty patří u jednotlivých mobilních platforem k těm nejzajímavějším?

Karaoke texty pro Android

Android je jednoznačně nejrozšířenějším mobilním operačním systémem a tak si na něm můžeme vybrat z nejširší nabídky karaoke aplikací.

Karaoke Sing & Record – skvělá bezplatná aplikace, která potěší všechny fanoušky karaoke. Obsahuje tisíce hitů, které si tak díky ní můžete zazpívat a zahrát si na profesionální zpěváky. Aplikace je zdarma ke stažení v obchodě Google Play, ale je dostupná pro mobily s Androidem od verze 4.0.3 výše, takže pokud máte starší verzi systému, nebude vám fungovat.

StarMaker: Karaoke + Auto-Tune – zábavná karaoke hra, kterou si můžete zdarma zahrát na svém mobilním telefonu nebo tabletu. Výborně hratelná aplikace se spoustou velkých hitů od největších hvězd světové pop music.

Karaoke Mode – jednoduchá karaoke aplikace, která je dostupná i pro zařízení se starší verzí operačního systému Android. Karaoke Mode obsahuje tisíce karaoke textů různých hudebních žánrů a zaujme tak příznivce této zábavy. Zdarma si ji můžeme stáhnout na Google Play.

Karaoke texty pro iOS

Pokud máme mobilní telefon nebo tablet od Applu, operačním systémem je v našem případě iOS. I pro něj máme možnost výběru z mnoha zajímavých aplikací s karaoke texty.

Sing! Karaoke by Smule – velmi povedená aplikace pro všechny fanoušky karaoke. Obsahuje více než 700 písniček a každý týden přibývají nové a nové. Aplikace má velmi pěkné grafické provedení a je určená nejen pro iPhony, ale i pro iPady. Stáhnout si ji můžeme v internetovém obchodě iTunes a to zcela zdarma.

Free Karaoke! Sing karaoke on YouTube with Yokee – jedna z nejoblíbenějších a nejstahovanějších karaoke aplikací, kterou používají miliony lidí z celého světa. Jejím obsahem je obrovské množství písniček, které si můžete zazpívat a zahrát si tak na skutečné zpěváky. I tato aplikace je ke stažení zdarma.

Red Karaoke – Sing & Record – kvalitní aplikace pro iPhony i Ipady, která je k dispozici v devíti jazycích. Ideální pro všechny, kteří mají rádi karaoke a chtějí si jej užit i ve svém mobilním zařízení. Stejně jako u předchozích dvou, i v tomto případě je její stažení bezplatné.

Karaoke texty pro Windows Phone

Poslední velkou mobilní platformou, kterou používá hodně lidí, je Windows Phone. I pro něj existuje celá řada aplikací s tematikou karaoke.

Singster – Karaoke Game – kvalitní karaoke aplikace, která je spíše hrou. V základní verzi obsahuje 50 hitů, plná verze po registraci nabídne už velmi slušnou zásobu více než 1300 písniček od předních světových hvězd. Stáhnout si ji můžeme v obchodě Windows Phone Store.

Amazing Karaoke – jedna z nejpopulárnějších aplikací na toto téma pro Windows Phone. Amazing Karaoke je jednoduchou a nenáročnou karaoke aplikací, do které se každý týden přidávají nové videoklipy z portálu YouTube. Stejně jako předchozí hra, i tato je ke stažení zdarma.

Kaka – oblíbená a mimořádně povedená karaoke aplikace, která přináší výběr z nejrozsáhlejší databáze karaoke textů. Krásná grafika, spousta možností na výběr a snadné ovládání z ní dělají nejlepší volbu pro všechny fanoušky karaoke. Zdarma si ji můžeme stáhnout v internetovém obchodě Windows Phone Store.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!